Jak pracuje umysł mordercy?

W naszych głowach znajduje się mózg, który jak wszyscy doskonale wiemy jest bardzo skomplikowanym organem. Bez niego nikt nie jest w stanie przeżyć. Nie raz mówi się o tym, że nastąpiła śmierć kliniczna mózgu przez co serce bije tylko dlatego, że jest sztucznie utrzymywane przy życiu. Jeżeli odłączy się aparaturę, to serce przestanie bić. Czym jeszcze jest dla nas mózg? Jak się zachowuje? Takimi badaniami zajmuje się wielu lekarzy specjalistów, którzy na pewno opowiedzieliby nam wiele ciekawych rzeczy. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie znieść medycznych terminów, jednak bardzo lubimy czytać i zagłębiać się w kryminalne zagadki, to koniecznie powinniśmy sięgnąć po “Umysł zabójcy” Mike’a Omer’a (https://www.taniaksiazka.pl/umysl-zabojcy-mike-omer-p-1328510.html).

Psychologia zabójcy

Na pewno nie raz oglądając wiadomości zastanawialiśmy się nad tym, co powoduje, że ktoś dopuszcza się do jakiegoś czynu. Jakie powodowały nim kroki? Co miał na myśli dokonując tego co zrobił, co czasem śni nam się po nocach przez bardzo długi czas? Dla zwykłych osób mózg mordercy, czy też seryjnego gwałciciela może wydawać się czymś bardziej skomplikowanym. I tak jest naprawdę. Z czego doskonale zdaje sobie sprawę główna bohaterka wyżej wspomnianej książki Zoe Bentley. Jest to psycholog sądowy, który na co dzień ma do czynienia z najróżniejszymi zwyrodnialcami. Nie raz musiała pracować już nad sprawami ludzi, którzy dopuścili się niemożliwych, drastycznych czynów aby móc lepiej zrozumieć co nimi kierowało. Jest to również konsultantka FBI, która pomimo tego, że ma niełatwe zadania do wykonania – kocha swoją pracę. Dodatkowo bardzo często pomaga również w rozwiązaniu najróżniejszych zagadek kryminalnych. Tym razem zostaje poproszona o pomoc przy jeszcze dziwniejszej i niespotykanej dotąd sprawie.

Psychopatyczny morderca

Razem z agentem specjalnym Tatum Gray staje do walki z psychopatycznym mordercą, który balsamuje swoje ofiary. Robi to jednak w taki sposób, że każda ofiara wciąż wygląda jak żywa. Jaki to ma cel? Dlaczego seryjny morderca wybrał taki sposób pozbawiania ludzi życia i balsamowania? Co chce przekazać policjantom i FBI, którzy poszukują jego tropów? Zoe Bentley i agent specjalny Tatum Gray chcą jak najszybciej złapać mordercę, dzięki czemu nikt więcej nie będzie musiał już obawiać się o swoje życie. Jednak czy im się to uda? Czy Zoe skupiona na osiągnięciu sukcesu będzie umiała współpracować z Tatum, który jest jej zupełnym przeciwieństwem? Na dodatek okazuje się, że z roli ścigających – Zoe i Tatum – zostają osobami ściganymi przez samego mordercę. Jak rozwiąże się ten fascynujący i wciągający thriller psychologiczny? Tego dowiemy się z “Umysłu zabójcy”.

Flower obraz autorstwa freepik - www.freepik.com