Wróg z dawnych lat

Każdego miesiąca na rynku pojawiają się bardzo ciekawe nowości literackie dzięki którym możemy być pewni, że na pewno na nudę nie będziemy narzekać. Pojawiają się wspaniałe powieści z motywem romantycznym, które są uwielbiane przez kobiety. Również nie może zabraknąć opowieści obyczajowych cieszących się popularnością nie tylko wśród pań ale również wśród panów. Nie można przecież zapominać także o powieściach fantasy, które również mają swoje stałe grono miłośników z niecierpliwością czekających na na kolejne wydania ulubionych historii. A czy ktoś lubi kryminały? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli jest za nie odpowiedzialny naprawdę doskonały autor, taki jak Peter Robinson. Na rynku ukazała się właśnie jego powieść “Nieostrożna miłość” (https://www.taniaksiazka.pl/nieostrozna-milosc-peter-robinson-p-1333128.html).

Wyzwanie dla umysłu

Autor tej książki skomponował doskonały thriller kryminalny, który będzie wspaniałym pokarmem dla naszych umysłów. Jeżeli ktoś lubi razem z głównymi bohaterami zastanawiać się “kto?”, “jak?”, “Jakim sposobem?”, to koniecznie powinien zapoznać się z tym co tym razem Peter Robinson ma nam do powiedzenia. Znowu możemy przypomnieć sobie sylwetkę sławnego inspektora Alana Banksa, który razem ze swoim zespołem dochodzeniowym rozpracował już wiele zagadek kryminalnych. Jest to już dwudziesta piąta powieść, gdzie mamy przyjemność zetknąć się z tym inspektorem, który lubi swój zawód i doskonale wie, że każda sprawa jest dla niego ważna. Tym razem na jego stół trafiają dwa ciała. Jedno to ciało młodej studentki, która została znaleziona w aucie na samotnej wiejskiej drodze. Wszystkie znaki wskazują, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Jak jednak do tego doszło? W szczególności, że nie miała ona prawa jazdy? Wygląda na to, że jej ciało zostało przeniesione ale skąd?

Wróg nie daje o sobie zapomnieć

Drugie ciało to ciało mężczyzny po sześćdziesiątce, ubranego w drogi garnitur i pozbawionego jakichkolwiek wskazówek co do tożsamości. Dowody wskazują na to, że ofiara zmarła po upadku. Czy był to tragiczny wypadek? Mężczyzna potknął się i przewrócił? Czy ktoś go jednak popchnął czego skutkiem był właśnie upadek? Poza tym co samotny mężczyzna robił na wrzosowiskach, gdzie nie ma nawet śladów żadnego środka lokomocji? Jak się okazuje w ” Nieostrożnej miłości” Alan Banks ma do rozwiązania dwie dziwne z pozoru niezwiązane ze sobą sprawy, które próbuje rozgryźć. Na dodatek wkrótce największy wróg z dawnych lat przypomina o swoim istnieniu. Czy inspektorowi i jego ludziom uda się wyjaśnić te dwa przypadku dziwnych zgonów? Czy brały w nich udział osoby trzecie? Koniecznie trzeba się tego dowiedzieć.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com