Jaka jest siła kobiet?

Książki historyczne nie zawsze obfitują w ciekawe elementy, dlatego rzadko po nie sięgamy. A z takich pozycji można dowiedzieć się wielu, bardzo ciekawych rzeczy, które z przyjemnością będziemy czytać. W sieci bez problemu wyszukamy tytuły historycznych książek, które na pewno nas wciągną i będą idealnym wstępem do tego aby zapoznać się z wieloma ciekawymi faktami historycznymi. Jeżeli chcemy się o tym przekonać, to koniecznie powinniśmy zapoznać się z “Kobietami wojowniczkami” autorstwa Iwony Kienzler. Książka ukazała się na rynku 15 stycznia 2020 i dostępna jest w formie tradycyjnej, jak również w formie e-booka.

Kim są kobiety?

Jest to bardzo dobra książka, która skłania nas do tego aby zastanowić się nad tym kim są kobiety i jaka jest ich rola w społeczeństwie. Obecnie kobiety postrzegane są jako płeć piękna. W dużej mierze jednak równocześnie z określeniem “piękna” panuje płeć słaba, dlatego mają przy swoich bokach mężczyzn odpowiedzialnych za inne rzeczy. Po części jest to prawda – w końcu po coś tą siłę mężczyźni mają, żeby pomagać nie tylko swoim wybrankom ale również kobiecym członkom swojej rodziny, koleżankom, itd. Nie można jednak zapominać o tym, że określenie słaba nie jest do końca prawdą. Może kobiety nie są w stanie przenosić wielkich ciężarów ale są w stanie walczyć ramię w ramię z mężczyznami na polu bitwy. Jeżeli ktoś jest co do tego sceptycznie nastawiony, to koniecznie powinien sięgnąć po wyżej wspomnianą książkę, gdzie wspomina się wiele kobiet, które dokonały wielkich czynów. Z książką powinny zapoznać się nie tylko inne panie ale także panowie, którzy nie wierzą w siłę kobiet. Jest to również bardzo dobra lektura, jeżeli jakaś kobieta ma niską samoocenę o sobie. Dzięki zapoznaniu się z tymi bohaterskimi kobietami będzie można również uwierzyć we własne możliwości.

Znane i silne kobiety

Kobiety wojowniczki” Iwony Kienzler to wspaniała powieść historyczna (https://www.taniaksiazka.pl/kobiety-wojowniczki-iwona-kienzler-p-1327481.html),gdzie wspomina się takie kobiety, jak waleczne Amazonki, waleczną Artemizję w funkcji admirała, Agrypinę Starszą. Może nie każdy słyszał te nazwiska ale bez problemu przypomnimy sobie Joannę d’Arc, która stanęła na czele walecznych Francuzów aby poprowadzić ich do zwycięstwa. A Katarzyna Sforza i polskie, kresowe wilczyce? Nie można również zapominać o Joannie Żubr, która dzięki swojej walecznej postawie w mundurze jako pierwsza kobieta otrzymała odznaczenie Virtuti Militari. Henryka Pustowójtówna i legionistki Piłsudskiego również zasługują na to aby pamiętać je ze swojej niezłomnej postawy. Jest to naprawdę dobra książka udowadniająca siłę wszystkich kobiet.

Book obarz autorstwa freepik - www.freepik.com